Slekt1

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Flash til iPad?

There are no translations available.

Det er nok kjent for mange at Apple ikke tillater innhold som bruker Flash på sine plattformer, som iPad og iPhone. Nå går i midlertid utvikleren av Flash, Adobe, ny veier for å åpne for tilgang også på Apple sine produkter.

Forrige uke lanserte Adobe en oppdatering til Flash Media Server som har støtte for å streame videoer til Apples iOS-enheter. Apple fortsetter imidlertid å oppfordre utviklere av såkalte apper (applikasjoner for iPad og iPhone) til å ta i bruk web-standarder som CSS, JacaScript og HTML5. For de av oss som er lei av å konstant oppgradere flash-versjonen til PC er nok Apple sin oppfordring fristende, selv om flash-forbudet medfører at brukerne går glipp av for eksempel veldig mange videotjenester og flash-spill på nett.

Adobes nye kvasiløsning vil kun åpne for streaming av flashbaserte videotjenester. Spill, annonser og animasjoner som trenger flash vil fortsatt være utilgjengelige for iOS-enheter.

Her kan du lese mer om hvorfor Apples grunnlegger Steve Jobs hater Flash.

Bilde: Leverandøren

Kilde: VG Nett

Comments
Add New Search
Write comment
Name:
Email:
 
Title:
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)

Search directories

Search for:



Select Category

Search Slekt1


Slekt1 in numbers

  • 12997 entries

Newsletter