Slekt1

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Explore Slekt1 Archive Siste nytt Gratis 1940-tellling

Gratis 1940-tellling

There are no translations available.

altI følge en artikkel i den amerikanske avisen "Commercial-News", vil Ancestry en gang i første halvdel av 2012 legge ut hele 1940-folketellingen gratis på nett. Med sine 3.8 millioner sider blir folketellingen med det den mest omfattende indekserte kilden Ancestry til nå har kunnet tilby sine brukere.

Helt til 31. desember 2013, vil alle kunne fråtse i navn, kjønn, etnisitet, gateadresse, foreldres fødested, m.m. over de som levde i Amerika i 1940.

Men hvorfor tilby dette helt gratis, spør du kanskje? Ancestry håper med dette å inspirere en helt ny generasjon av amerikanere til å ta opp slektsforskning. Det er med andre ord et stort frieri til de yngre amerikanerne.

Ancestry, er som de fleste vet, ingen "smågutt" når det kommer til slektsforskning. Allerede har de nesten 1,7 millioner betalende kunder, som omfatter alt fra privatpersoner til forskjellige virksomheter.

 

.

Comments
Add New Search
Write comment
Name:
Email:
 
Title:
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)

Search directories

Search for:



Select Category

Search Slekt1


Slekt1 in numbers

  • 12997 entries

Newsletter