Slekt1

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home
Nyhetsbrev #8
Subject: Nyhetsbrev #8
Send date: 2009-08-24 16:03:28
Issue #: 3
Content:
 
.
1

Hei [NAME]

Siste fra Markedsplassen:

Rissa bygdebok bind 1 (1990)

 

1930-folketellingen for USA gratis ut august

Footnote tilbyr hele folketellingen av 1930 for USA gratis ut august. Akkurat som med Arkiv Digital sist helg, må du selvfølgelig også her registrere deg som bruker før du får full tilgang. Tellingen inneholder hele 124.281.538 søkbare navn.

Når du finner den du er på jakt etter får du se både den transkriberte teksten, men også mulighet til å se bilde av originalkilden. Klikker du deg inn på originalkilden får du nye muligheter, som å legge inn bilde av vedkommende, legge til en kommentar, historie eller knytte personen opp mot en annen slektning. Du kan også be om å få beskjed dersom noen andre gjør endringer på en spesifikk person.

Registrer deg og søk i folketellingen her!


Les mer...
 

Finn danske gravminner

GravminneMed Gravminner i Norge gjør DIS-Norge en formidabel jobb når det kommer til å registrere graver fra hele landet. Takket være deres iherdige innsats kan man med enkelhet søke opp avdøde slektninger, lese deres gravstøtteinnskribsjoner og kanskje til og med se et bilde av selve gravstøtten. I Danmark er ikke dette organisert på samme måte, men man finner fortsatt en rekke gravstøtter på nettet. 


Les mer...
 

Denne helgen skal du finne din svenske slekt

Arkiv Digital tilbyr svenske kirkebøker i farger. Normalt sett må du betale 1195 SEK i året for å benytte deres tilbud, men ikke denne helga. Fra i dag og til søndag 23. august, kan du helt gratis finne din slekt i Sverige. Det eneste du må gjøre er å registrere deg på deres nettsider.

Arkiv Digital har enda ikke rukket å skanne alle kirkebøkene i Sverige, men har som mål å ha alt frem til 1894 innen utgangen av dette året.

Her kan du lese hva Slekt1 synes om Arkiv Digital (23. juli 2009)


Les mer...
 

Vinner av konkurransen

Slekt1 gratulerer Eva Erntsen som vinner av konkurransen om boka "Ordbok for slektsforskere" av Terje A. Tetmo. Boka kom ut i 1999 og har mer enn 2.500 oppslagsord som kan være av nytte for slektsgranskere. Boken inneholder også oversikter over forkortelser, merkedager og mynt, mål og vekt i gamle dager. Neste bokpremie er "Våre røtter".


Les mer...
 

Forsinket bygdebok

Tolga kommuneOs kommuneNRK kunne i dag melde at bind 1 av bygdeboka for Tolga og Os blir hele 1,4 millioner kroner dyrere enn først antatt. 2 bindsverket skulle opprinnelig vært ferdig i 2006, men har nå samtidig blitt kraftig forsinket. Nå spøker det for at bind 2 i det hele tatt blir fullført, noe som i så fall presser kostnadene for de 2 bøkene opp i 7 millioner kroner.

Les mer på nettsidene til NRK Hedmark og Oppland


Les mer...

 

Dine abonnement:

 

1
.




Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)

Search directories

Search for:



Select Category

Search Slekt1

Slekt1 in numbers

  • 12536 entries
  • Today: 0
  • This week: 0

Newsletter