Hei [NAME]
Siste fra Markedsplassen:
Rissa bygdebok bind 1 (1990)
Footnote tilbyr hele folketellingen av 1930 for USA gratis ut august. Akkurat som med Arkiv Digital sist helg, må du selvfølgelig også her registrere deg som bruker før du får full tilgang. Tellingen inneholder hele 124.281.538 søkbare navn.
Når du finner den du er på jakt etter får du se både den transkriberte teksten, men også mulighet til å se bilde av originalkilden. Klikker du deg inn på originalkilden får du nye muligheter, som å legge inn bilde av vedkommende, legge til en kommentar, historie eller knytte personen opp mot en annen slektning. Du kan også be om å få beskjed dersom noen andre gjør endringer på en spesifikk person.
Registrer deg og søk i folketellingen her!
Med Gravminner i Norge gjør DIS-Norge en formidabel jobb når det kommer til å registrere graver fra hele landet. Takket være deres iherdige innsats kan man med enkelhet søke opp avdøde slektninger, lese deres gravstøtteinnskribsjoner og kanskje til og med se et bilde av selve gravstøtten. I Danmark er ikke dette organisert på samme måte, men man finner fortsatt en rekke gravstøtter på nettet.
Arkiv Digital tilbyr svenske kirkebøker i farger. Normalt sett må du betale 1195 SEK i året for å benytte deres tilbud, men ikke denne helga. Fra i dag og til søndag 23. august, kan du helt gratis finne din slekt i Sverige. Det eneste du må gjøre er å registrere deg på deres nettsider.
Arkiv Digital har enda ikke rukket å skanne alle kirkebøkene i Sverige, men har som mål å ha alt frem til 1894 innen utgangen av dette året.
Her kan du lese hva Slekt1 synes om Arkiv Digital (23. juli 2009)
Slekt1 gratulerer Eva Erntsen som vinner av konkurransen om boka "Ordbok for slektsforskere" av Terje A. Tetmo. Boka kom ut i 1999 og har mer enn 2.500 oppslagsord som kan være av nytte for slektsgranskere. Boken inneholder også oversikter over forkortelser, merkedager og mynt, mål og vekt i gamle dager. Neste bokpremie er "Våre røtter".
NRK kunne i dag melde at bind 1 av bygdeboka for Tolga og Os blir hele 1,4 millioner kroner dyrere enn først antatt. 2 bindsverket skulle opprinnelig vært ferdig i 2006, men har nå samtidig blitt kraftig forsinket. Nå spøker det for at bind 2 i det hele tatt blir fullført, noe som i så fall presser kostnadene for de 2 bøkene opp i 7 millioner kroner.
Les mer på nettsidene til NRK Hedmark og Oppland
Dine abonnement:
Like on Facebook
Input to the toolbar?